REJESTRACJA ONLINE
WYNIKI ONLINE

Rejestracja:

Poniedziałek - Piątek

7:30 - 18:00

Numer telefonu:

58-694-99-99

06-10

2020

Szczepienia przeciwko grypie

Informujemy, że NZOZ Centrum Medyczne „Kaszuby” Sp. z o.o. w Kartuzach nie posiada szczepionek przeciwko grypie i prowadzi jedynie szczepienia osób, zadeklarowanych do tutejszego NZOZ, które zgłaszają się ze szczepionką zakupioną w aptece.

Szczepionka na grypę jest preparatem dostępnym wyłącznie na receptę, więc przez zakupem należy skontaktować się telefonicznie lub mailowo z pracownikiem rejestracji w Przychodni Lekarskiej, w której przyjmuje lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), do którego jest się zadeklarowanym i zgłosić potrzebę otrzymania recepty na szczepionkę przeciwko grypie. Zostanie umówiona teleporada, w ramach której lekarz POZ zbierze wywiad i ustali, czy nie ma przeciwskazań do zaszczepienia i przy ich braku wystawi e-receptę. W razie konieczności lekarz POZ przed wystawieniem recepty może też umówić pacjenta na osobistą wizytę w gabinecie. Lekarz POZ powinien poinformować o konieczności zgłoszenia się do niego po zakupieniu szczepionki, w celu wykonania badania kwalifikacyjnego przed szczepieniem.

Po zakupieniu szczepionki należy się niezwłocznie umówić z lekarzem POZ na badanie kwalifikacyjne przed szczepieniem, które ma na celu wykrycie ewentualnych przeciwwskazań oraz upewnienie się co do wskazań do podania szczepionki. Badanie winno być przeprowadzone osobiście przez lekarza POZ, który wystawił receptę na szczepionkę, a w razie jego nieobecności, przez lekarza zastępującego nieobecnego lekarza POZ. Lekarz po zbadaniu wystawia zaświadczenie o braku przeciwskazań do zaszczepienia oraz wystawia zlecenie/skierowanie do gabinetu szczepień. Należy pamiętać, że badanie lekarskie kwalifikujące do szczepienia ważne jest przez 24 godziny.

Po badaniu kwalifikacyjnym należy umówić się na szczepienie z pielęgniarką w gabinecie szczepień.

PRZECHOWYWANIE SZCZEPIONKI NA GRYPĘ

Jeśli kupujemy szczepionkę w aptece, powinniśmy mieć świadomość, że do momentu jej podania, powinna być przechowywana w odpowiednich warunkach – w temperaturze 2-8ºC. Zanim wybierzemy się do apteki warto wyposażyć się w torbę termoizolacyjną, która pozwoli na bezpieczny transport szczepionki do domu lub przychodni. Szczepionka nie powinna być poza lodówką dłużej niż godzinę.